O nás

Faunapark se nachází na okraji města Valašského Meziříčí - na Štěpánově. Není sice veliký svojí rozlohou, ale můžete zde vidět spoustu zajímavých zvířat. Například lamy, pštrosy, ary, kapry KOI, mezi dětmi oblíbené zakrslé králíky, morčata, holandské kozy, poníka. Většinu z nich je možno krmit námi připraveným nasáčkovaným krmivem. Příspěvky za krmení a dobrovolné příspěvky mohou návštěvníci vhodit do kasičky umístěné za vstupem u výběhu černých labutí. Granule pro ryby a vodní želvy lze zakoupit v automatu hned vedle.

Celý areál je budován svépomocí, ve volném čase, po práci, proto prosíme návštěvníky o dodržování návštěvního řádu a aby svévolně neničili vybavení a zeleň. Také o shovívavost v případě, že narazí na nějaké nedostatky.

Naše činnost je zaměřená především na rodiče s malými dětmi. Procházkou, krmením zvířat, nebo ryb v jezírku zde mohou prožít příjemné chvíle.

Areál můžete ,,proběhnout" za deset minut, případně se zdržet a relaxovat na lavičkách zalitých sluncem, nebo ve stínu altánku porostlého vínem u jezírka.

Historie

2023

Dokončení výběhu pro Psouny prériové a zakoupení chovné skupiny.

Zahájení stavebních prací na novém jezírku a výběhu pro vodní drůbež.

2022

Dokončena rekonstrukce výběhu vodních želv.

Vybudovány toalety pro návštěvníky.

2020

Hlavním cílem byla oprava stávajících a vybudování nových chodníků. Také se nám podařilo postavit výběh pro nově zakoupené dikobrazy. V Listopadu se našim lamám narodila samička a naše minizoo se rozrostla o chov veverek obecných a čikari červených.

2017-2019

Rok 2017 pro nás nebyl úspěšný. Na jaře jsme se zadlužili nákupem páru lam alpak, ale záhy po dovezení nám samice uhynula. Veřejnosti jsme zpřístupnili část budované japonské zahrady. Návštěvníci naši snahu příliš neocenili. Nechali své ratolesti devastovat vzrostlé azalky a rododendrony, což nás donutilo tuto část znova pro veřejnost uzavřít. Soustavné vykrádání areálu, finanční tíseň, vyčerpání nás v listopadu 2017 donutilo minizoo uzavřít. Po dlouhých jednáních se zástupci Města Valašské Meziříčí se nám především díky panu starostovi Stržínkovi podařilo dojednat finanční podporu, díky níž jsme areál v Říjnu 2019 znova otevřeli a hned zakoupili samičku lamy Alpaky.

2015 - 2016

V roce 2015 jsme vybudovali vemkovní volieru pro Ary ararauny, od kterých jsme odchovali tři mladé. V následujícím roce se nám jich podařilo odchovat pět.

2014

Dochází k dalšímu rozšiřování jezírka a v jeho okolí k budování japonské zahrady.

Plánujeme výstavbu venkovní voliéry pro ary ararauny.

2013

Zase jsme o kousek zvětšili jezírko s rybami a vodní drůbeží a rozšířili ho i o koutek s vodními rostlinami

V létě jsme přišli o dikobraza, který se dožil úctyhodného věku 14 let.

Pod stříškou u lam alpak vznikla nová expozice osmáků degu.

2012

Zrušili jsme chov klokanů a do jejich výběhu umístili holandské minikozy.

Zakoupili jsme automat na krmení pro ryby.

2011

Byla postavena a nadstřešena velká voliéra, do které byli umístění bažanti satyři a rozely penanti.

2009-2010

V roce 2009 bylo zimoviště rozšířeno o další nadstřešené prostory. Na altánku byla vybudována nová střecha a upraven výhled na jezírko

2007-2009

Úspěšně se nám daří odchovávat lamy alpaky i krotké, klokany, morčata, kachničky, agapornisy fischerovy a rozely. Zatím se nám narodily čtyří samičky a jeden sameček lam krotkých, samička a sameček lamy alpaky a dva malí klokánci.

V roce 2007 dostalo zimoviště novou střechu a fasádu.

2002-2006

V roce 2003 byla zakoupena samice dikobraza, v roce 2004 tři klokani rudokrcí. Do výběhu po kozách kamerunských se nastěhovaly lamy alpaky. Rozrůstající rodince lam krotkých je postaven velký domek, v roce 2006 se nového bydlení dočkali také klokani. Pro návštěvníky byl poblíž jezírka zbudován altán. V zimovišti bydlí papoušci kakadu a ary ararauny.

2001

Areál byl založen z iniciativy Tomáše Jugy v roce 2000 a pro veřejnost otevřen v roce 2001. Jednalo se o soukromý chov. Prvními exempláři byly ovce a kozy kamerunské a několik druhů vodní drůbeže (labutě černé, kachničky, husy...). Brzy poté byly pořízeny lamy krotké.

Postupně ubývalo typicky domácích zvířat a přibývaly druhy exotické.